Účasť SR na Medzinárodnom stavebnom veľtrhu v Rumunsku

Zdielať

Slovenské stavebné spoločnosti mali možnosť prezentovať sa na 19. ročníku Medzinárodného stavebného veľtrhu Ambient Construct v Rumunsku.

29. Sep 2017   Aktuality

Veľtrh sa konal v termíne 17.–21.2.2010 na výstavisku Expo –Transilvania v meste Kluž. 

Pracovisko MHSR v Bukurešti už tradične naplánovalo podpornú aktivitu pre slovenské spoločnosti v stavebnej oblasti pri prezentácii portfólia ich činnosti v teritóriu Rumunsko. Na stánku SR bola prezentovaná návštevníkom ponuka slovenských firiem, ekonomické, podnikateľské ako i investičné prostredie v SR. Prezentácia bola kombináciou katalógovej formy propagácie slovenských firiem (SEZ Krompachy a.s. Doprastav a.s., Transmisie Engineering a.s., Transunit s.r.o., Essel a.s., Elkop s.r.o., T.P.T. Slovakia s.r.o., U.S. Steel Košice a.s., Baško s.r.o.) a osobnej účasti na veľtrhu, ktorého sa osobne zúčastnili zástupcovia spoločnosti SLOVFORNET s.r.o. a Maslen s.r.o. 

Na stánku sa jednodňovej návštevy osobne zúčastnil aj majiteľ spoločnosti Baško s.r.o., ktorý sa špecializuje na výrobu hadíc do predpätého betónu. Snahou bolo oboznámiť sa so súčasnou situáciou v oblasti výstavby dopravnej infraštruktúry. 

Osobnú návštevu absolvovali aj zástupcovia spoločnosti SLOVARM a.s., Myjava, ktorí v súvislosti s plánovanými rokovaniami so súčasnými partnermi prezentovali svoje portfólio produktov na stánku a podarilo sa im nadviazať aj nové kontakty na trhu. 

Zástupcovia spoločnosti Vimar Trade s.r.o., ktorá sa zaoberá komplexnými rekonštrukciami bytových jednotiek sa zúčastnili veľtrhu z dôvodu prieskumu trhu a rokovania s V/OBEO Bukurešť z dôvodu získania potrebných informácií o trhu. Na veľtrhu samostatne vystavovala aj spoločnosť Thorma Výroba k.s. z Fiľakova, ktorá je zameraná na výrobu kotlov a pecí. Spoločnosť už obchoduje aj na rumunskom trhu. 

Samotná účasť OBEO Bukurešť na medzinárodnom stavebnom veľtrhu bola aj odrazom záujmu slovenských firiem o rumunský stavebný trh. Táto aktivita pracoviska MHSR v Bukurešti prispela k prehlbovaniu kontaktov aj na úrovni obchodnej komory mesta Kluž a podnikateľských kruhov. 

V porovnaní s minulým rokom je potrebné konštatovať, že aj účasť vystavovateľov ako aj záujem klientov bol na oveľa vyššej úrovni. To sa odrazilo aj na spokojnosti slovenských firiem a tým pádom účasť na veľtrhu splnila svoj cieľ. 

Zdroj: Roland Lamper (OBEO Bukurešť), Anna Palkovičová

Galéria

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8.…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

4. 7. 2018

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8. júna 2018 sa stovky dospelých a detí stretli na futbalovom ihrisku na Turej Lúke, kde si užívali nie len pekné počasie, ale aj výborný guláš a množstvo atrakcií.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články