Účasť SR na Medzinárodnom stavebnom veľtrhu v Rumunsku

Zdielať

Slovenské stavebné spoločnosti mali možnosť prezentovať sa na 19. ročníku Medzinárodného stavebného veľtrhu Ambient Construct v Rumunsku.

26. Feb 2010   Aktuality

Veľtrh sa konal v termíne 17.–21.2.2010 na výstavisku Expo –Transilvania v meste Kluž. 

Pracovisko MHSR v Bukurešti už tradične naplánovalo podpornú aktivitu pre slovenské spoločnosti v stavebnej oblasti pri prezentácii portfólia ich činnosti v teritóriu Rumunsko. Na stánku SR bola prezentovaná návštevníkom ponuka slovenských firiem, ekonomické, podnikateľské ako i investičné prostredie v SR. Prezentácia bola kombináciou katalógovej formy propagácie slovenských firiem (SEZ Krompachy a.s. Doprastav a.s., Transmisie Engineering a.s., Transunit s.r.o., Essel a.s., Elkop s.r.o., T.P.T. Slovakia s.r.o., U.S. Steel Košice a.s., Baško s.r.o.) a osobnej účasti na veľtrhu, ktorého sa osobne zúčastnili zástupcovia spoločnosti SLOVFORNET s.r.o. a Maslen s.r.o. 

Na stánku sa jednodňovej návštevy osobne zúčastnil aj majiteľ spoločnosti Baško s.r.o., ktorý sa špecializuje na výrobu hadíc do predpätého betónu. Snahou bolo oboznámiť sa so súčasnou situáciou v oblasti výstavby dopravnej infraštruktúry. 

Osobnú návštevu absolvovali aj zástupcovia spoločnosti SLOVARM a.s., Myjava, ktorí v súvislosti s plánovanými rokovaniami so súčasnými partnermi prezentovali svoje portfólio produktov na stánku a podarilo sa im nadviazať aj nové kontakty na trhu. 

Zástupcovia spoločnosti Vimar Trade s.r.o., ktorá sa zaoberá komplexnými rekonštrukciami bytových jednotiek sa zúčastnili veľtrhu z dôvodu prieskumu trhu a rokovania s V/OBEO Bukurešť z dôvodu získania potrebných informácií o trhu. Na veľtrhu samostatne vystavovala aj spoločnosť Thorma Výroba k.s. z Fiľakova, ktorá je zameraná na výrobu kotlov a pecí. Spoločnosť už obchoduje aj na rumunskom trhu. 

Samotná účasť OBEO Bukurešť na medzinárodnom stavebnom veľtrhu bola aj odrazom záujmu slovenských firiem o rumunský stavebný trh. Táto aktivita pracoviska MHSR v Bukurešti prispela k prehlbovaniu kontaktov aj na úrovni obchodnej komory mesta Kluž a podnikateľských kruhov. 

V porovnaní s minulým rokom je potrebné konštatovať, že aj účasť vystavovateľov ako aj záujem klientov bol na oveľa vyššej úrovni. To sa odrazilo aj na spokojnosti slovenských firiem a tým pádom účasť na veľtrhu splnila svoj cieľ. 

Zdroj: Roland Lamper (OBEO Bukurešť), Anna Palkovičová

Galéria

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti,…

Prečítať viac Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

21. 10. 2019

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti, sme sa zúčastnili aj tých jesenných. Osobný kontakt spojený s prednáškami je nepochybne tým správnym nástrojom na nové príležitosti na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

23. 7. 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750 návštevníkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články