Spoločnosť SLOVARM navštívila slovenská televízia RTVS

Zdielať

Ten, kto sa zaujíma o svet vedy a techniky, určite pozná reláciu VAT (veda a technika), ktorá beží každý týždeň na televízii RTVS.

29. Sep 2017   Aktuality

Do sveta techniky zapadá aj výrobný program spoločnosti SLOVARM a práve ten zaujal režiséra spomínanej relácie natoľko, že nás oslovil. Natáčací deň bol síce vyčerpávajúci, ale všetci zúčastnení ho zvládli na jednotku. Vrátane zamestnancov, ktorým touto cestou patrí veľká vďaka za reprezentatívne vystupovanie a spoluprácu.

Natáčanie materiálu do relácie VAT mal pod palcom šesťčlenný tím RTVS v zložení režisér, dvaja kameramani, osvetľovač, zvukár a samozrejme moderátor relácie a príjemný človek Gregor Mareš. Ten viedol rozhovor priamo s generálnym riaditeľom SLOVARMu, Ing. Bohuslavom Kočim: „Ešte donedávna som si myslel, že najhorúcejšie je v našej zlievarni, kde sa taví mosadzná tekutina pri teplote 1100 stupňov. Ale teraz viem, že najhorúcejšie je, keď na kamere svieti červená ?“. Aj napriek prirodzenému stresu z kamier, zvládol rozhovory generálny riaditeľ na výrobnú, bez nutnosti opakovania natáčania. Hlavnou témou bol výrobný proces poistného ventilu TE 2852  DN20 a bezodpadová  technológia, recyklácia materiálov vznikajúcich pri výrobe, ktorá sa v podobe brikiet opäť vracia do zlievarne.

Z dôvodu množstva kvalitného natočeného materiálu sa režisér relácie rozhodol, že SLOVARM nebude súčasťou iba jedného dielu, ale rovno dvoch. Prvá časť bude odvysielaná pred letnými prázdninami posledný júnový štvrtok o 20:35 v premiére na RTVS 2 (v repríze v sobotu a utorok nasledujúci týždeň). Druhá časť bude odvysielaná po letných prázdninách. Touto cestou pozývame všetkých ku sledovaniu relácie, kde sa v záberoch objavia viacerí zamestnanci SLOVARMu.

Galéria

Odmena za vašu vernosť

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania,…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Odmena za vašu vernosť

16. 4. 2018

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac   Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

18. 3. 2018

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky s názvom AQUATHERM PRAHA 2018.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články