Spoločnosť SLOVARM navštívila slovenská televízia RTVS

Zdielať

Ten, kto sa zaujíma o svet vedy a techniky, určite pozná reláciu VAT (veda a technika), ktorá beží každý týždeň na televízii RTVS.

29. Sep 2017   Aktuality

Do sveta techniky zapadá aj výrobný program spoločnosti SLOVARM a práve ten zaujal režiséra spomínanej relácie natoľko, že nás oslovil. Natáčací deň bol síce vyčerpávajúci, ale všetci zúčastnení ho zvládli na jednotku. Vrátane zamestnancov, ktorým touto cestou patrí veľká vďaka za reprezentatívne vystupovanie a spoluprácu.

Natáčanie materiálu do relácie VAT mal pod palcom šesťčlenný tím RTVS v zložení režisér, dvaja kameramani, osvetľovač, zvukár a samozrejme moderátor relácie a príjemný človek Gregor Mareš. Ten viedol rozhovor priamo s generálnym riaditeľom SLOVARMu, Ing. Bohuslavom Kočim: „Ešte donedávna som si myslel, že najhorúcejšie je v našej zlievarni, kde sa taví mosadzná tekutina pri teplote 1100 stupňov. Ale teraz viem, že najhorúcejšie je, keď na kamere svieti červená ?“. Aj napriek prirodzenému stresu z kamier, zvládol rozhovory generálny riaditeľ na výrobnú, bez nutnosti opakovania natáčania. Hlavnou témou bol výrobný proces poistného ventilu TE 2852  DN20 a bezodpadová  technológia, recyklácia materiálov vznikajúcich pri výrobe, ktorá sa v podobe brikiet opäť vracia do zlievarne.

Z dôvodu množstva kvalitného natočeného materiálu sa režisér relácie rozhodol, že SLOVARM nebude súčasťou iba jedného dielu, ale rovno dvoch. Prvá časť bude odvysielaná pred letnými prázdninami posledný júnový štvrtok o 20:35 v premiére na RTVS 2 (v repríze v sobotu a utorok nasledujúci týždeň). Druhá časť bude odvysielaná po letných prázdninách. Touto cestou pozývame všetkých ku sledovaniu relácie, kde sa v záberoch objavia viacerí zamestnanci SLOVARMu.

Galéria

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8.…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

4. 7. 2018

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8. júna 2018 sa stovky dospelých a detí stretli na futbalovom ihrisku na Turej Lúke, kde si užívali nie len pekné počasie, ale aj výborný guláš a množstvo atrakcií.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články