Spoločnosť SLOVARM navštívila slovenská televízia RTVS

Zdielať

Ten, kto sa zaujíma o svet vedy a techniky, určite pozná reláciu VAT (veda a technika), ktorá beží každý týždeň na televízii RTVS.

16. Apr 2017   Aktuality

Do sveta techniky zapadá aj výrobný program spoločnosti SLOVARM a práve ten zaujal režiséra spomínanej relácie natoľko, že nás oslovil. Natáčací deň bol síce vyčerpávajúci, ale všetci zúčastnení ho zvládli na jednotku. Vrátane zamestnancov, ktorým touto cestou patrí veľká vďaka za reprezentatívne vystupovanie a spoluprácu.

Natáčanie materiálu do relácie VAT mal pod palcom šesťčlenný tím RTVS v zložení režisér, dvaja kameramani, osvetľovač, zvukár a samozrejme moderátor relácie a príjemný človek Gregor Mareš. Ten viedol rozhovor priamo s generálnym riaditeľom SLOVARMu, Ing. Bohuslavom Kočim: „Ešte donedávna som si myslel, že najhorúcejšie je v našej zlievarni, kde sa taví mosadzná tekutina pri teplote 1100 stupňov. Ale teraz viem, že najhorúcejšie je, keď na kamere svieti červená ?“. Aj napriek prirodzenému stresu z kamier, zvládol rozhovory generálny riaditeľ na výrobnú, bez nutnosti opakovania natáčania. Hlavnou témou bol výrobný proces poistného ventilu TE 2852  DN20 a bezodpadová  technológia, recyklácia materiálov vznikajúcich pri výrobe, ktorá sa v podobe brikiet opäť vracia do zlievarne.

Z dôvodu množstva kvalitného natočeného materiálu sa režisér relácie rozhodol, že SLOVARM nebude súčasťou iba jedného dielu, ale rovno dvoch. Prvá časť bude odvysielaná pred letnými prázdninami posledný júnový štvrtok o 20:35 v premiére na RTVS 2 (v repríze v sobotu a utorok nasledujúci týždeň). Druhá časť bude odvysielaná po letných prázdninách. Touto cestou pozývame všetkých ku sledovaniu relácie, kde sa v záberoch objavia viacerí zamestnanci SLOVARMu.

Galéria

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti,…

Prečítať viac Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

21. 10. 2019

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti, sme sa zúčastnili aj tých jesenných. Osobný kontakt spojený s prednáškami je nepochybne tým správnym nástrojom na nové príležitosti na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

23. 7. 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750 návštevníkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články