80. VÝROČIE SLOVENSKEJ ARMATÚRKY MYJAVA – TRADÍCIA POKRAČUJE

Zdielať

Slovenská armatúrka Myjava by oslávila 80. výročie svojho založenia. Príchodom firmy Tauš, ktorá neskôr zmenila svoj názov na Slovenská armatúrka Myjava, sa začala rozvíjať obojstranne výhodná spolupráca medzi fabrikou mestom. Vďaka nástupníckym spoločnostiam SLOVARM a SLOVPLAST pokračuje dodnes.

27. Jan 2018   Aktuality

V sobotu 27. januára sa v Kultúrnom dome Samka Dudíka na Myjave konal slávnostný galaprogram pri príležitosti 80. výročia založenia Slovenskej armatúrky Myjava. V bohatom kultúrnom programe vystúpili domáce súbory Kopaničiar, Kopa a Dychová hudba Myjava. 

Hlavným bodom programu bol krst knihy Armatúrka a Myjava, ktorá zmapovala spoločnú históriu podniku a mesta Myjava. Knihu pokrstili myjavskou slivovicou a mosadznými špónami  zástupca primátora, Ing. Stanislav Tomič a  predseda predstavenstva Energy Group, Ing. Milan Špak.

Mesto Myjava rástlo ruka v ruke s armatúrkou. Históriu mesta i fabriky písali ľudia oddaní tomuto regiónu. Štyridsať z nich si pri príležitosti 80. výročia založenia armatúrky počas galaprogramu prevzalo  knihu s mosadznou platničkou a ďakovný list. Ocenenia im odovzdali generálni riaditelia spoločností Slovarm a Slovplast – Ing. Bohuslav Koči a Ing. Peter Šlahor.

Sprievodným podujatím osláv bola aj výstava Armatúrka a Myjava v priestoroch kultúrneho domu, na ktorej sa návštevníci mohli od 15.1. do 31.1. zoznámiť s históriou a súčasným výrobným programom spoločností SLOVARM a SLOVPLAST.

Jubileum Slovenskej armatúrky si jej terajší aj bývalí zamestnanci, mesto a región, pripomenuli vďaka finančnej podpore spoločnosti Energy Group, ktorá dnes vo výrobe armatúr na Myjave úspešne pokračuje v spoločnostiach SLOVARM a SLOVPLAST. A čo je dôležité, pokračujú aj v podpore mesta, v oblasti kultúry, športu a školstva.

 

Galéria

 

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti,…

Prečítať viac Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

21. 10. 2019

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti, sme sa zúčastnili aj tých jesenných. Osobný kontakt spojený s prednáškami je nepochybne tým správnym nástrojom na nové príležitosti na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

23. 7. 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750 návštevníkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články