Podporujeme mladých študentov z SPŠ Myjava

Zdielať

Vo výrobnom závode SLOVARM pracuje mnoho šikovných majstrov, konštruktérov, technológov a iných špecialistov z oblasti strojárskej výroby.

29. Sep 2017   Aktuality

Práve strojársky priemysel je budúcnosť a vedia to aj žiaci Strednej priemyselnej školy v Myjave.

V spoločnosti Slovarm a.s. sa o budúcnosť výroby armatúr starajú už v jej zárodku, čiže na škole, ktorá je zameraná na strojársky priemysel. Podporuje ich aktivity, ich projekty a motivuje študentov, aby sa práve strojársky závod stal ich profesijným stanovišťom. V apríli 2017 sa v bratislavskom zážitkovom centre Aurélium konal prvý ročník slovenského kola medzinárodnej súťaže vodíkových áut Hydrogen Horizon Automotive Challenge. Ide o preteky autíčok, ktoré vyrobili, zostrojili, naprogramovali a ktorým dali dušu práve študenti. Jedným z 18tich súťažiacich boli aj študenti Strednej priemyselnej školy na Myjave. Hovorí generálny riaditeľ spoločnosti SLOVARM a.s., Ing. Bohuslav Koči: „Každý úspech žiakov zo SPŠ nás nesmierne teší, pretože práve táto škola vzdeláva a vychováva našich budúcich zamestnancov, majstrov, konštruktérov, technológov a špecialistov v oblasti strojárskeho priemyslu. Preto sme ani na chvíľu neváhali a projekt SPŠ sme s radosťou podporili. Veríme, že z prestížnej celoslovenskej súťaže si odnesú nejakú cenu ale aj keby sa tak nestalo, ceníme si už len samotný záujem žiakov, ich zapálenie pre  strojársku prax, ktorá sa v posledných rokoch až takému záujmu neteší. Treba si však uvedomiť, že práve strojársky a elektrotechnický priemysel je naša budúcnosť. V mene celej myjavskej armatúrky SLOVARM im želáme veľa úspechov nie len na tejto súťaže ale v celom profesijnom živote.“

 

Vytvoriť autíčko na vodíkový pohon s použitým učebných pomôcok trvalo študentom SPŠ MYJAVA 15 dní.

Podstatou súťaže bolo, aby autíčko vydržalo čo najviac kôl. Všetci súťažiaci dostali palivový článok, bombičky na vodík, plničku bombičiek a baterky a k tomu ešte pomôcky na obnoviteľné zdroje energie, ktoré môžu vo vyučovacom procese používať aj naďalej.

Autíčko na vodíkový pohon z dielne budúcich strojárov odjazdilo 686 kôl, palivo mu vydržalo 5 hodín a 52 minút a umiestnilo sa na 3. mieste medzi novými účastníkmi (celkovo na 5. mieste).

Galéria

Odmena za vašu vernosť

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania,…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Odmena za vašu vernosť

16. 4. 2018

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac   Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

18. 3. 2018

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky s názvom AQUATHERM PRAHA 2018.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články