Podporujeme mladých študentov z SPŠ Myjava

Zdielať

Vo výrobnom závode SLOVARM pracuje mnoho šikovných majstrov, konštruktérov, technológov a iných špecialistov z oblasti strojárskej výroby.

29. Sep 2017   Aktuality

Práve strojársky priemysel je budúcnosť a vedia to aj žiaci Strednej priemyselnej školy v Myjave.

V spoločnosti Slovarm a.s. sa o budúcnosť výroby armatúr starajú už v jej zárodku, čiže na škole, ktorá je zameraná na strojársky priemysel. Podporuje ich aktivity, ich projekty a motivuje študentov, aby sa práve strojársky závod stal ich profesijným stanovišťom. V apríli 2017 sa v bratislavskom zážitkovom centre Aurélium konal prvý ročník slovenského kola medzinárodnej súťaže vodíkových áut Hydrogen Horizon Automotive Challenge. Ide o preteky autíčok, ktoré vyrobili, zostrojili, naprogramovali a ktorým dali dušu práve študenti. Jedným z 18tich súťažiacich boli aj študenti Strednej priemyselnej školy na Myjave. Hovorí generálny riaditeľ spoločnosti SLOVARM a.s., Ing. Bohuslav Koči: „Každý úspech žiakov zo SPŠ nás nesmierne teší, pretože práve táto škola vzdeláva a vychováva našich budúcich zamestnancov, majstrov, konštruktérov, technológov a špecialistov v oblasti strojárskeho priemyslu. Preto sme ani na chvíľu neváhali a projekt SPŠ sme s radosťou podporili. Veríme, že z prestížnej celoslovenskej súťaže si odnesú nejakú cenu ale aj keby sa tak nestalo, ceníme si už len samotný záujem žiakov, ich zapálenie pre  strojársku prax, ktorá sa v posledných rokoch až takému záujmu neteší. Treba si však uvedomiť, že práve strojársky a elektrotechnický priemysel je naša budúcnosť. V mene celej myjavskej armatúrky SLOVARM im želáme veľa úspechov nie len na tejto súťaže ale v celom profesijnom živote.“

 

Vytvoriť autíčko na vodíkový pohon s použitým učebných pomôcok trvalo študentom SPŠ MYJAVA 15 dní.

Podstatou súťaže bolo, aby autíčko vydržalo čo najviac kôl. Všetci súťažiaci dostali palivový článok, bombičky na vodík, plničku bombičiek a baterky a k tomu ešte pomôcky na obnoviteľné zdroje energie, ktoré môžu vo vyučovacom procese používať aj naďalej.

Autíčko na vodíkový pohon z dielne budúcich strojárov odjazdilo 686 kôl, palivo mu vydržalo 5 hodín a 52 minút a umiestnilo sa na 3. mieste medzi novými účastníkmi (celkovo na 5. mieste).

Galéria

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8.…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

4. 7. 2018

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8. júna 2018 sa stovky dospelých a detí stretli na futbalovom ihrisku na Turej Lúke, kde si užívali nie len pekné počasie, ale aj výborný guláš a množstvo atrakcií.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články