Autíčko na vodíkový pohon

Zdielať

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC).

2. May 2018   Aktuality

Na projektoch SPŠ sa podieľame s  radosťou 

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC). Ide o súťaž, kde si svoje zručnosti a vedomosti merajú študenti odborných škôl naprieč celým svetom. H2AC sa každoročne organizuje v mestách ako New York, Atlanta, Moskva, Praha a aj Bratislava. No a práve v Bratislave sa 18. apríla 2018 zišli tí najšikovnejší, aby mohli svoje školy reprezentovať v čo najlepšom svetle.

Oproti predošlému ročníku, kde žiaci SPŠ MYJAVA súťažili po prvý krát, sa tento rok patrične pripravili, čo sa odzrkadlilo aj na fantastickom výsledku a umiestnení. Odniesli si Cenu za Inovácie vďaka inovovanému podvozku, tvorivému prístupu pri návrhu upevnenia hydrosticku, batérie, závesov kolies a diskov kolies. Ďalej si odniesli Cenu za energiu vďaka najnižšej spotrebe, akú počas závodu spotrebovali. No a nakoniec celkové 3. miesto v hlavnej súťaži za počet odjazdených kôl počas 6 hodinových pretekov.

Úspechu svojich žiakov ale učiteľov, ktorí sa im venujú, sa teší pochopiteľne aj riaditeľ školy, p. Andrej Duga: „Naši študenti si mohli v reálnych podmienkach preveriť svoje schopnosti riešiť nielen technické záležitosti, ale aj schopnosť reagovať na vzniknuté problémy v konkurencii iných škôl zo Slovenska. Previerka dopadla nad očakávania, podali veľmi dobrý výkon. Tešíme sa nielen z ich výkonu ale aj z príležitosti zúčastniť sa. Preto ďakujeme podpore spoločnosti SLOVARM, a.s., ktorá nás podporila ako vlani, tak aj tento ročník. Bez ich pomoci a pomoci ostatných partnerov, by naši žiaci takúto šancu nedostali.“

Spoločnosť SLOVARM, a.s. gratuluje študentom tímu SPŠ Myjava za získané ocenenia.

Galéria

Prezentačné dni

Zúčastňovať sa odborných prednášok a seminárov, na ktorých sa sústreďujú profesionáli z oblasti…

Prečítať viac Zdielať

Aquatherm Nitra 2019

Výrobné spoločnosti Slovarm, Slovplast a Prematlak aj tento rok spoločne vystavovali na najväčšom…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Prezentačné dni

30. 4. 2019

Zúčastňovať sa odborných prednášok a seminárov, na ktorých sa sústreďujú profesionáli z oblasti vodohospodárskych stavieb, má pre firmu Slovarm veľký význam. Prezentácia našich skúseností v kombinácii s možnosťou osobného kontaktu s odborníkmi, nám prináša nové uplatnenia na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Aquatherm Nitra 2019

1. 3. 2019

Výrobné spoločnosti Slovarm, Slovplast a Prematlak aj tento rok spoločne vystavovali na najväčšom veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky na Slovensku a v Česku – Aquatherm Nitra.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články