Autíčko na vodíkový pohon

Zdielať

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC).

29. Sep 2017   Aktuality

Na projektoch SPŠ sa podieľame s  radosťou 

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC). Ide o súťaž, kde si svoje zručnosti a vedomosti merajú študenti odborných škôl naprieč celým svetom. H2AC sa každoročne organizuje v mestách ako New York, Atlanta, Moskva, Praha a aj Bratislava. No a práve v Bratislave sa 18. apríla 2018 zišli tí najšikovnejší, aby mohli svoje školy reprezentovať v čo najlepšom svetle.

Oproti predošlému ročníku, kde žiaci SPŠ MYJAVA súťažili po prvý krát, sa tento rok patrične pripravili, čo sa odzrkadlilo aj na fantastickom výsledku a umiestnení. Odniesli si Cenu za Inovácie vďaka inovovanému podvozku, tvorivému prístupu pri návrhu upevnenia hydrosticku, batérie, závesov kolies a diskov kolies. Ďalej si odniesli Cenu za energiu vďaka najnižšej spotrebe, akú počas závodu spotrebovali. No a nakoniec celkové 3. miesto v hlavnej súťaži za počet odjazdených kôl počas 6 hodinových pretekov.

Úspechu svojich žiakov ale učiteľov, ktorí sa im venujú, sa teší pochopiteľne aj riaditeľ školy, p. Andrej Duga: „Naši študenti si mohli v reálnych podmienkach preveriť svoje schopnosti riešiť nielen technické záležitosti, ale aj schopnosť reagovať na vzniknuté problémy v konkurencii iných škôl zo Slovenska. Previerka dopadla nad očakávania, podali veľmi dobrý výkon. Tešíme sa nielen z ich výkonu ale aj z príležitosti zúčastniť sa. Preto ďakujeme podpore spoločnosti SLOVARM, a.s., ktorá nás podporila ako vlani, tak aj tento ročník. Bez ich pomoci a pomoci ostatných partnerov, by naši žiaci takúto šancu nedostali.“

Spoločnosť SLOVARM, a.s. gratuluje študentom tímu SPŠ Myjava za získané ocenenia.

Galéria

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8.…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

4. 7. 2018

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8. júna 2018 sa stovky dospelých a detí stretli na futbalovom ihrisku na Turej Lúke, kde si užívali nie len pekné počasie, ale aj výborný guláš a množstvo atrakcií.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články