Autíčko na vodíkový pohon

Zdielať

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC).

2. May 2018   Aktuality

Na projektoch SPŠ sa podieľame s  radosťou 

Žiaci SPŠ Myjava sa po druhý krát zapojili do medzinárodného projektu s názvom HYDROGEN HORIZON AUTOMOTIVE CHALLENGE (H2AC). Ide o súťaž, kde si svoje zručnosti a vedomosti merajú študenti odborných škôl naprieč celým svetom. H2AC sa každoročne organizuje v mestách ako New York, Atlanta, Moskva, Praha a aj Bratislava. No a práve v Bratislave sa 18. apríla 2018 zišli tí najšikovnejší, aby mohli svoje školy reprezentovať v čo najlepšom svetle.

Oproti predošlému ročníku, kde žiaci SPŠ MYJAVA súťažili po prvý krát, sa tento rok patrične pripravili, čo sa odzrkadlilo aj na fantastickom výsledku a umiestnení. Odniesli si Cenu za Inovácie vďaka inovovanému podvozku, tvorivému prístupu pri návrhu upevnenia hydrosticku, batérie, závesov kolies a diskov kolies. Ďalej si odniesli Cenu za energiu vďaka najnižšej spotrebe, akú počas závodu spotrebovali. No a nakoniec celkové 3. miesto v hlavnej súťaži za počet odjazdených kôl počas 6 hodinových pretekov.

Úspechu svojich žiakov ale učiteľov, ktorí sa im venujú, sa teší pochopiteľne aj riaditeľ školy, p. Andrej Duga: „Naši študenti si mohli v reálnych podmienkach preveriť svoje schopnosti riešiť nielen technické záležitosti, ale aj schopnosť reagovať na vzniknuté problémy v konkurencii iných škôl zo Slovenska. Previerka dopadla nad očakávania, podali veľmi dobrý výkon. Tešíme sa nielen z ich výkonu ale aj z príležitosti zúčastniť sa. Preto ďakujeme podpore spoločnosti SLOVARM, a.s., ktorá nás podporila ako vlani, tak aj tento ročník. Bez ich pomoci a pomoci ostatných partnerov, by naši žiaci takúto šancu nedostali.“

Spoločnosť SLOVARM, a.s. gratuluje študentom tímu SPŠ Myjava za získané ocenenia.

Galéria

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti,…

Prečítať viac Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

SLOVARM na jesenných prezentačných dňoch na východe a severe Slovenska

21. 10. 2019

Po jarnom „kolečku“ seminárov orientovaných na odborníkov z vodoinštalačnej a stavebnej oblasti, sme sa zúčastnili aj tých jesenných. Osobný kontakt spojený s prednáškami je nepochybne tým správnym nástrojom na nové príležitosti na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Rekordná účasť na Dni otvorených dverí 2019

23. 7. 2019

Tohtoročný Deň otvorených dverí v spoločnostiach Slovarm a Slovplast navštívilo rekordných 750 návštevníkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články