Armatúry z Myjavy

Zdielať

Prvopočiatky výroby armatúr v Myjave sa datujú už od roku 1928.

29. Sep 2017   Aktuality

Bývalá Armatúrka Myjava, ktorá vznikla už po vojne a za minulého režimu bola známa v celom Československu, mala veľmi široký sortiment. Sanitárne armatúry produkovala v jednom druhu v stotisícových ročných sériách, takže spolu to boli milióny. Domové armatúry s drobnými armatúrami išli dokonca do desiatok miliónov kusov. Značnú časť tejto produkcie Armatúrka vyvážala do všetkých krajín vtedajšieho východoeurópskeho hospodárskeho priestoru, najviac do bývalého ZSSR. 

Po roku 1989 a zmene režimov sa myjavská Armatúrka rozdrobila na množstvo menších firiem. Jednou z nich je aj spoločnosť Slovarm, ktorá svojím sortimentom prevzala časť výroby od svojho predchodcu. Produkty, ktoré vyrába od roku 2000, možno charakterizovať ako výroba a predaj armatúr na rozvody studenej a teplej vody, pary, kúrenárske komponenty, drobné armatúry, spojovacie komponenty a regulačné armatúry. Možno povedať, že ide o výrobky , s ktorými sa denne stretávame, ale bežne si to ani neuvedomujeme. Sú to napríklad radiátorové ventily a hlavice. Tento rok začal Slovarm aj s výrobou a predajom sanitárnych armatúr. 

Väčšinu výrobného materiálu, ktorý tvorí prevažne mosadz – časť z neho si fabrika dokáže vyrobiť sama – odoberá od slovenských producentov, ale medzi jej stálych dodávateľov patria tiež spoločnosti napríklad z Česka, Talianska a Číny . 

Len v tomto roku fabrika predala okolo piatich miliónov kusov zo svojej produkcie, najpredávanejšie sa pohybujú v sériách 5- až 20-tisíc kusov za mesiac. Exportuje ich do 23 krajín, prevažne však do strednej a východnej Európy. 

Zdroj: hnonline.sk

 

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8.…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Deň otvorených dverí 2018 spoločností SLOVARM a SLOVPLAST Myjava sa niesol v znamení futbalu

4. 7. 2018

DOD sa pre zamestnancov a rodiny z firiem Slovarm a Slovplast konal už po tretí krát. Piatok 8. júna 2018 sa stovky dospelých a detí stretli na futbalovom ihrisku na Turej Lúke, kde si užívali nie len pekné počasie, ale aj výborný guláš a množstvo atrakcií.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články