Armatúry z Myjavy

Zdielať

Prvopočiatky výroby armatúr v Myjave sa datujú už od roku 1928.

29. Sep 2017   Aktuality

Bývalá Armatúrka Myjava, ktorá vznikla už po vojne a za minulého režimu bola známa v celom Československu, mala veľmi široký sortiment. Sanitárne armatúry produkovala v jednom druhu v stotisícových ročných sériách, takže spolu to boli milióny. Domové armatúry s drobnými armatúrami išli dokonca do desiatok miliónov kusov. Značnú časť tejto produkcie Armatúrka vyvážala do všetkých krajín vtedajšieho východoeurópskeho hospodárskeho priestoru, najviac do bývalého ZSSR. 

Po roku 1989 a zmene režimov sa myjavská Armatúrka rozdrobila na množstvo menších firiem. Jednou z nich je aj spoločnosť Slovarm, ktorá svojím sortimentom prevzala časť výroby od svojho predchodcu. Produkty, ktoré vyrába od roku 2000, možno charakterizovať ako výroba a predaj armatúr na rozvody studenej a teplej vody, pary, kúrenárske komponenty, drobné armatúry, spojovacie komponenty a regulačné armatúry. Možno povedať, že ide o výrobky , s ktorými sa denne stretávame, ale bežne si to ani neuvedomujeme. Sú to napríklad radiátorové ventily a hlavice. Tento rok začal Slovarm aj s výrobou a predajom sanitárnych armatúr. 

Väčšinu výrobného materiálu, ktorý tvorí prevažne mosadz – časť z neho si fabrika dokáže vyrobiť sama – odoberá od slovenských producentov, ale medzi jej stálych dodávateľov patria tiež spoločnosti napríklad z Česka, Talianska a Číny . 

Len v tomto roku fabrika predala okolo piatich miliónov kusov zo svojej produkcie, najpredávanejšie sa pohybujú v sériách 5- až 20-tisíc kusov za mesiac. Exportuje ich do 23 krajín, prevažne však do strednej a východnej Európy. 

Zdroj: hnonline.sk

 

Odmena za vašu vernosť

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania,…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Odmena za vašu vernosť

16. 4. 2018

Zaregistrujte svoje body z nákupu

Prečítať viac   Zdielať

SLOVARM, SLOVPLAST a PREMATLAK = spolu na veľtrhu v PRAHE

18. 3. 2018

Po roku sa opäť na prelome mesiacov február a marec konal medzinárodný odborný veľtrh vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky s názvom AQUATHERM PRAHA 2018.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články