80. VÝROČIE SLOVENSKEJ ARMATÚRKY MYJAVA – TRADÍCIA POKRAČUJE

Zdielať

Slovenská armatúrka Myjava by oslávila 80. výročie svojho založenia. Príchodom firmy Tauš, ktorá neskôr zmenila svoj názov na Slovenská armatúrka Myjava, sa začala rozvíjať obojstranne výhodná spolupráca medzi fabrikou mestom. Vďaka nástupníckym spoločnostiam SLOVARM a SLOVPLAST pokračuje dodnes.

27. Jan 2018   Aktuality

V sobotu 27. januára sa v Kultúrnom dome Samka Dudíka na Myjave konal slávnostný galaprogram pri príležitosti 80. výročia založenia Slovenskej armatúrky Myjava. V bohatom kultúrnom programe vystúpili domáce súbory Kopaničiar, Kopa a Dychová hudba Myjava. 

Hlavným bodom programu bol krst knihy Armatúrka a Myjava, ktorá zmapovala spoločnú históriu podniku a mesta Myjava. Knihu pokrstili myjavskou slivovicou a mosadznými špónami  zástupca primátora, Ing. Stanislav Tomič a  predseda predstavenstva Energy Group, Ing. Milan Špak.

Mesto Myjava rástlo ruka v ruke s armatúrkou. Históriu mesta i fabriky písali ľudia oddaní tomuto regiónu. Štyridsať z nich si pri príležitosti 80. výročia založenia armatúrky počas galaprogramu prevzalo  knihu s mosadznou platničkou a ďakovný list. Ocenenia im odovzdali generálni riaditelia spoločností Slovarm a Slovplast – Ing. Bohuslav Koči a Ing. Peter Šlahor.

Sprievodným podujatím osláv bola aj výstava Armatúrka a Myjava v priestoroch kultúrneho domu, na ktorej sa návštevníci mohli od 15.1. do 31.1. zoznámiť s históriou a súčasným výrobným programom spoločností SLOVARM a SLOVPLAST.

Jubileum Slovenskej armatúrky si jej terajší aj bývalí zamestnanci, mesto a región, pripomenuli vďaka finančnej podpore spoločnosti Energy Group, ktorá dnes vo výrobe armatúr na Myjave úspešne pokračuje v spoločnostiach SLOVARM a SLOVPLAST. A čo je dôležité, pokračujú aj v podpore mesta, v oblasti kultúry, športu a školstva.

 

Galéria

 

Prezentačné dni

Zúčastňovať sa odborných prednášok a seminárov, na ktorých sa sústreďujú profesionáli z oblasti…

Prečítať viac Zdielať

Aquatherm Nitra 2019

Výrobné spoločnosti Slovarm, Slovplast a Prematlak aj tento rok spoločne vystavovali na najväčšom…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Prezentačné dni

30. 4. 2019

Zúčastňovať sa odborných prednášok a seminárov, na ktorých sa sústreďujú profesionáli z oblasti vodohospodárskych stavieb, má pre firmu Slovarm veľký význam. Prezentácia našich skúseností v kombinácii s možnosťou osobného kontaktu s odborníkmi, nám prináša nové uplatnenia na trhu.

Prečítať viac   Zdielať

Aquatherm Nitra 2019

1. 3. 2019

Výrobné spoločnosti Slovarm, Slovplast a Prematlak aj tento rok spoločne vystavovali na najväčšom veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky na Slovensku a v Česku – Aquatherm Nitra.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články